WhatsApp

Nevşehir Güvenlik Filesi

Nevşehir Güvenlik Filesi

 

NEVŞEHİR GÜVENLİK FİLESİ

Güvenlik filesi, yüksekten düşme ölümlü iş kazalarının önüne geçmek amacıyla kullanılan bir sistemdir.Güvenlik filesi dış cephede çalışmakta olan insanların emniyet ve güvenliğini maksimum seviyede korumasını sağlamaktadır.Sağlam, uzun ömürlü, hızlı montaj ve fiyatın uygun olması güvenlik filesinin tercih edilmesini sağlar. Nevşehir güvenlik filesi hizmeti veren firmamız, uzman montaj ekibimizle hertürlü file çeşidi ile farlı ebat ve renklerle satış ve montaj hizmeti vermektedir.

Güvenlik filesi; yüksek binalarda, balkon veya merdiven kenarlarında iş güvenliği amacıyla önlem olarak çekilmiş, çelik, boru, polyester, naylon, halat ve iplerle örülür. Amacı güvenliği mümkün olduğunca yükseltmek ve işçinin hayatını riske atmamaktır.

Üstelik yapıdan aşağıya malzeme düşmesini de önler. Güvenlik filesi yüksek güvenlikli, UV ışığı etkili ve el örgüsüdür. Bu sebeple yıpranma, zedelenme, ıslanma veya güneşin etkilerine karşı dayanıklıdır.

İŞ KAZALARINI ÖNLEYEBİLİRİZ.

İş kazalarının tümü istatiksel bir şekilde incelendiğinde, işçi ölümlerinin çok büyük bir kısmının yüksekten düşme sonucu olduğu görülmektedir. Bu konuda işçileri korumak ve onların çalışma ortamlarına güvenli bölge inşa etmek işverenin yükümlülüğüdür.

Yapı İnşaatları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin belirttiği şartlara göre, belirli bir seviyeden düşme sonucu meydana gelebilecek yaralanma oluşabileceği yerlerde iş görme durumu, yüksekte çalışma olarak tanımlanır.

 

GÜVENLİK FİLESİ NEREDE KULLANILIR?

Nevsehir Güvenlik ağı belli kullanım yerleri vardır. Bu kullanım yerlerine göre imalatı yapılır ve tesliminde kurulur. Bu sayede işçi gökdelenin üstünde bile aşağıya belli etmeden çalışabilir.Birçok alanda kullanıldığı gibi sadece güvenlik ağı olarak değil aynı zamanda dekoratif file olarakta kullanılabilir.

GÜVENLİK FİLESİ KULLANILMASI GEREKEN YERLER

Kalıp ve demir,

Merdiven, basamak,

Dış cephe,

İskele ve cephe inşaatı,

Çatı tamiri ve üretimi aşaması,

Köprü, tünel kazı gibi işlerde kullanılması gereken bir uygulamadır.

Yapı İnşaatlarında İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliği

İnşaat sahasında yapılacak olan işte güvenlik filesi kullanılması gerekmekteyse önem arz eden üç adet unsur bulunur.

Güvenlik filesi teslim edilmeden, iyice kontrol edilmeli ve standartlara uygunluğu ölçülmelidir. File, standartların altında olmamalıdır. Güvenlik filesinin standartların altında olması demek, olası bir iş kazasında filenin işçiyi tutmaması ve çok yüksekten düşerek can kaybetmesine sebep olması demektir.

Güvenlik filesi teslim edildiğinde, kurulum şartlarına uygun kurulmuş olması gerekmektedir. Bir parçanın bile eksik kalması feci sonuçlara sebep olabilir. Kurulumun nasıl yapılması gerektiği, teslimat aşamasında anlatılmaktadır.Güvenlik filesinin kontrolünden ve kuruluşundan sonra en önemli husus, iş bittikten sonra saklanması ve depolanmasına ilişkin noktalardır. File, her ne kadar belli bir yere kadar darbeye, ısıya, sıvıya, soğuğa karşı dayanıklı olsa da iş bittikten sonra iyi muhafaza edilmesi gerekmektedir. Fileler ateşe, bulunduğu ortama bağlı neme veya rutubete karşı dayanıklı olmayabilir. Bu sebeple, korunması ve saklanması gerekmektedir.

Güvenlik filesi Nevşehir bölgesinde hizmet vermekle beraber çevre illerede montaj hizmeti vermektedir., işçiyi düşmenin etkisinden koruyacak ve ölümünü engelleyecek olarak işlenmiştir ancak tek yararı bu değildir. Aynı zamanda bina yapım aşamasında yerinden çıkabilecek veya yukardan düşebilecek malzemelerin olası ölümlere yol açması da önlenmiştir.

GÜVENLİK FİLESİ FİYATLARI

Güvenlik filesi, yere mesafesi olan ve düşmeyle olası yaralanmalara yol açabilecek yükseklikte çalışan işçiler için temin edilen önlemdir.Güvenlik filesi işverene pahalıya mal olmaz, işçiyi hatta halkı bile olası kazalardan korur. Maliyeti uygun ve montajı hızlıdır.

Tercih edilmesindeki en büyük etken Ekonomik bir üründür olmasıdır.

FİLE MONTAJI NASIL YAPILIR?

Kullanımı kolaydır ayrıca herhangi bir kısmına zarar geldiği veya parçası düşmesi halinde süreci durdurmaz. Bölge tamiri sağlanana kadar o kısım kullanılmamak koşuluyla iş devam edebilir.

Başka uygulamalar gibi işçinin çalışma alanını kısıtlamaz ve rahat bir ortam sağlar. Bu sayede işçinin verimi artar ve iş hızlanır.

İşçinin kendini güvenli hissetmesini sağlar, çevresine ve kendisine gelebilecek zararlardan korur.

Doğru kurulmuş güvenlik filesi, işçinin başına kötü bir şey gelmesini engeller.

Maliyeti uygun ve kurulumu basittir.

Yapı inşaatları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğince, güvenlik filesinde kullanılan malzemelerin, kurulum yöntemlerinin ve bağlantı koşullarının Türk Standartları Enstitüsü 1263-1 ve 1263-2 standartlarına bağlı olması gerekmektedir. Uygulama yüksek çalışma koşullarında zorunlu kılınmıştır.

Güvenlik filesi montajı esnasında, projeye bağlı profil boruları kullanılan malzemelerdendir. Boruların, güvenlik filelerinde bir alt kata gelecek biçimde çelik ve gömlekli dübellerle montajı sağlanır.

Filelerin etrafı polyester ve naylondan oluşan halatlarla çevrilir. Oluşabilecek her türlü kaza ve yaralanma riskini ortadan kaldırır. Bu sebeple güvenlik filesi olabilecek en korunaklı ve güvenli biçiminde olmalıdır.  Güvenlik filesi işçiyi tam anlamıyla korumalıdır.

Naylon ve polyamid iplerle, 10x10 kare bicinde boşluklarla imal edilir. Fileler, boruların olduğu bir üst kat cephesinden sarkarak borulara, montajı sağlanır. Boruların ayaklara oturması gerekmektedir. Fileler gerilerek ipe sağlamlık sağlar. Sonrasında ayak kısmı çelik miller sıkılarak montaj sonlanır.

İnşaat Güvenlik Ağları


Nevşehir İnşaat filesi işlemlerinde açık ve yüksek alanların iş sağlığı ve güvenliği açısından tehlikeli bir saha olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Bu alanda oluşabilecek herhangi bir düşme ya da malzeme kayması tehlikesi büyük yaşamsal tehlikelere yol açabilmektedir. Bu nedenle genellikle kullanılmakta olan T tipi inşaat dış cephe fileleri, yapıya paralel bir şekilde monte edilerek, düşme ve kayma durumlarında önleyici olmaktadır.
İnşaat şaft alanında kullanılmakta olan S tipi güvenlik filesi ise şaft boşluğu denilen, iç ve dış kısımlardaki düzlem içinde yer alan boşluklara düz bir şekilde monte edilmektedir. Dikkat çekici kırmızı ve sarı renkler kullanarak işçilerin daha dikkatli olması sağlanmaktadır.


Depolama Alanı Güvenlik Filesi

Depolama alanlarında kullanılmakta olan güvenlik ağları, raflarda ve depolama araçlarında ani bir şekilde sarsılma olduğunda ürünlerin yere düşmemesini sağlamaktadır. Büyük raf altlarında olan insanların can güvenliğini sağlayacak olan güvenlik ağları, sıkı dokuma ve kaliteli ürün kullanımıyla dayanıklı bir şekilde koruma sağlayacaktır.

Nevşehir Güvenlik Filesi

Paylaş

Bilgi Talep Formu